9 Mart 2016 Çarşamba

Skype Çevirmen Özelliğine Yeni Dil Ekleniyor


Skype Translator (Çevirmen), Microsoft’un gerçek zamanlı çeviri aracı desteği ile sekizinci diline kavuştu.Skype Translator(Çevirmen), farklı dilleri konuşan kişilerin Skype üzerinde yaptıkları konuşmaları eş zamanlı olarak tercüme ediyor. Salı günü yayımlanan güncelleme ile birlikte artık Arapça da tercüme edilen dillere eklenmiş bulunuyor.

 

Arapça’nın pek çok lehçesi bulunduğundan, güncelleme ile yalnızca okullarda öğretilen modern standart Arapça çevirisi yapılabilecek. Diğer dillerde olduğu gibi yeni eklenen dil ile de anında çeviri mümkün. Çeviri aracı söylenen her kelimeyle daha da hassaslaşarak anlam bütünlüğünü bozmadan çeviri yapmaya özen gösteriyor.

Skype üzerinde gerçek zamanlı çevirisi mümkün olan diğer diller ise İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Çince, İtalyanca ve Portekizce. Arapça’nın eklenmiş olması ana dil olarak Arapça kullanan 22 farklı ülkeyle daha iletişimi mümkün kılacak.

Her ne kadar dil seçeneklerine eklenmiş olsa da şu an için mükemmel sonuç elde etmek zor. Firma, kullanımı başlatmış olsa da iyileştirmelerini sürdürmeye devam ediyor.

Skype Grup Sohbetleri Şimdi iOS ve Android İçin Ücretsiz

 

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.


Kaynak:  http://m.milliyet.com.tr/iphone-sahipleri-dikkat-ekran-teknoloji-2206278/ 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder