9 Mart 2016 Çarşamba

Samsung, NAND Bellek Pazarında Büyümeye Devam Ediyor!


NAND flash bellek sektörünün yıldızlarından biri olan Samsung, pazardaki payını artırmaya devam ediyor.“DRAMeXchange” tarafından yayımlanan rapora göre geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Samsung‘un pazardaki payı %33.6 seviyesine kadar yükseldi. Firmanın geçtiğimiz yaz aylarındaki pazar payı ise %31.5 oranındaydı.

NAND flash bellek sektöründe Samsung‘u ikinci sıradaki Toshiba, %20.5 pazar payı ile takip ediyor. Listenin devamına baktığımızda ise %15.8 pazar payı ile SanDisk‘i görüyoruz. Son zamanlarda aldığı bir çok patentle gündeme gelen SanDisk, pazardaki payını artırmaya da devam ediyor. SanDisk‘i %13.9 pazar payı ile Micron Technology takip ediyor. Daha çok yazıcı ve tarayıcı gibi sarf malzemeler üreten firma, bu sektörde de dişli bir rakip olmayı başarıyor. Micron firmasını da %10.1 pazar payı ile Güney Kore merkezli SK Hynix firması takip ediyor. Listenin son sırasında ise %8‘lik pazar payı ile Intel bulunuyor. Daha çok uzak doğu firmaları tarafından yön verilen bu sektörde A.B.D‘li yatırımcılar ise daha geriden geliyor.

Akıllı Telefonlar İçin Harici Bellek Çözümü

 

NAND flash bellekler hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor. Elimizden hiç düşürmediğimiz o akıllı telefonlarımızda, daha çok iş ve eğlence amaçlı kullandığımız tabletlerimizde ve fotoğraf makinelerimize taktığımız hafıza kartlarımız da dahil olmak üzere bir çok üründe NAND yonga setleri kullanılıyor. Hemen hemen her türlü teknolojik üründe kullanılan bu belleklerin DRAM belleklere göre güç kesintilerinde bile dataları saklayabilmesi, NAND belleklerin bir avantajı olarak görülüyor.

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.


Kaynak: http://m.milliyet.com.tr/samsung-nand-bellek-pazarinda-teknoloji-2206271/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder