9 Mart 2016 Çarşamba

Messenger Yayıncılara Açılıyor !


Facebook, Messenger ile ilgili yeni planlar yapıyor. Gündemde ise popüler mesajlaşma uygulamasının bir nevi reklama açılması var.Rapora göre firma 12-13 Nisan tarihlerinde gerçekleştireceği F8 Developer Conference esnasında mesajlaşma platformunu geliştiricilere açacağını duyuracak. Bu yenilik ile birlikte yayıncılar, sohbet robotları yardımıyla Messenger içerisinde web sitelerine yönlendirme linki bulunan içerikler paylaşabilecekler.

Bir süredir Facebook’un mesajlaşma platformu içerisinde çalışacak sohbet robotlarıyla ilgili bir yazılım üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Projenin ise yayıncılar tarafından test edildiği söyleniyor.

Facebook Canlı Yayınları Yukarı Taşınıyor

 

Anasayfadaki haber kaynağında zaten sponsorlu bağlantılar görmek mümkün. İnsanların bu reklam içeriklerini görmezden gelmesi kolay oluyordu. Yenilikle birlikte yayıncılar içeriklerine ait kısa başlıkları sohbet pencerenizde paylaşabilecekler.

Konuyla ilgili detaylı açıklamaları ve Facebook’un yeni projelerini 12-13 Nisan tarihlerinde yapılacak olan F8 Developer Conference etkinliğinde öğrenip sizlerle paylaşıyor olacağız.

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.


Kaynak: http://m.milliyet.com.tr/messenger-yayincilara-aciliyor--teknoloji-2205647/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder