8 Mart 2016 Salı

İşte karşınızda HTC One M10


Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 edge ve LG G5 gibi amiral gemisi modellerinin piyasaya sürülmesine az bir zaman kala, Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC'nin yeni cihazına ait bazı görüntüler internete sızdı.


Evan Blass tarafından sızdırılan bu görüntüler, yeni modelin daha önceki söylentileri de doğrulayarak "One" sözcüğünden kurtulup HTC 10 olarak adlandırılacağına işaret ediyor. Cihazın tasarımındaki en dikkat çekici unsur ise hafif kavisli arka paneliyle HTC 10'un daha çok HTC One M9, One M8 ve hatta One M7'yi hatırlatması.


HTC Vive 10 dakikada tükendi


Sızıntıdaki cihazın bir prototip olabileceği söylense de, burada nihai HTC 10'da karşımıza çıkacağı muhtemel birçok özelliğe dair önemli bilgiler de yer alıyor.

HTC 10'un 'muhtemel' özellikleri

chip.com.tr'nin haberine göre HTC One M9 ve A9'dan biraz daha büyük bir ekranla geleceği söylenen 5.15 inç'lik HTC 10 ayrıca gelişmiş bir quad HD ekran çözünürlüğü de sunacak. Qualcomm Snapdragon 820 işlemcinin yanında cihazda 4 GB RAM ve Adreno 530 GPU desteği olacağı öne sürülüyor.

12 MP kamerası bulunan cihazda sızıntılara göre bir de USB Type-C girişi mevcut. Sızıntının öne sürdüğü bir diğer dikkat çekici yenilik ise aslında HTC'nin imzalarından biri olan ön paneldeki hoparlörlerin yerine HTC 10'da cihazın en altına tek bir hoparlör yerleştirilmesi.


HTC One A9w ortaya çıktı


Fiziksel home tuşunun ise, daha önce alt taraftaki hoparlörü görmeye alışkın olduğumuz yere yakın bir noktada bulunduğunu görüyoruz. Stereo hoparlörlerden vazgeçilmiş olsa da parmak izi tarayıcısı önemli bir yenilik olarak dikkat çekiyor. "HTC BoomSound with Dolby Audio" özelliği menüde korunmuş olsa da bunun ancak tek bir hoparlörden geleceğini de ekleyelim.

Galaxy S7 ya da LG G5 almaya karar vermeden önce en önemli alternatiflerden biri olması beklenen HTC 10'un sızıntılarının ne kadar doğruyu yansıttığını görmek için biraz daha sabretmek gerekecek.


Kaynak: http://m.hurriyet.com.tr/iste-karsinizda-htc-one-m10-40064818

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder