11 Mart 2016 Cuma

Instagram nihayet Windows 10 mobilde

Windows 10 mobil akıllı telefonları için daha gelişmiş bir Instagram uygulaması arayan kullanıcılar, mağazada yayına başlayan yeni beta sürümüne bir göz atabilirler.
Windows Phone kullanıcılarının uzun yıllar beklediği Instagram, 2 yıl önce beta olarak kullanıma sunulmuştu ve halen daha beta olarak yoluna devam ediyor. Şimdi iseWindows 10 mobil platformu için de Instagram uygulaması beta olarak kullanıma sunuldu. Tabii bu sürüm biraz daha farklı. 

Mark ZuckerbergWindows Bridgeplatformunu kullanarak daha fonksiyonel bir Instagram uygulamasını, Windows 10 mobile getirmek için çalıştıklarını ifade etmişti. Windows Brigde, bilindiği üzere iOS tarafındaki uygulamaların daha kolay bir şekilde Windows 10 tarafına port edilmesini sağlıyor. 


Yeni Instagram uygulaması da, Windows Bridge temelinde Windows 10 mobil platformuna adımını atmış durumda. Şimdilik uygulama çöküyor, Facebook hesabı ile giriş yapma sıkıntıları var ve paylaşma özelliği zaman zaman kaybolabiliyor. Yine de gelecek olan özellikler oldukça iddialı. 

Örneğin video ve fotoğrafların düzenlenebilmesi, özel tasarlanmış filtreler, yeni verimlilik araçları, renklerde ve canlılıkta oynama yapabilme bunlar arasında sayılabilir. 

Link


Kaynak:m.donanimhaber.com/haberler/instagram-nihayet-Windows-10-mobilde.htm

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder