8 Mart 2016 Salı

HTC'de tarihi düşüş!

Firma, odak noktasına sanal gerçeklik teknolojilerini alarak yoluna devam edecek. Yeni amiral gemisi modeli de merakla bekleniyor.
Tayvanlı teknoloji firması HTC, açıkladığı yeni mali raporunda Şubat 2016 itibarıyla düşüşünü sürdürdü. Firma, bu ayda 128 milyon dolarlık gelir elde ederken, geçen sene aynı dönemde gelirlerin 261 milyon dolar olduğuna, dolayısıyla yarı yarıya düşüş olduğuna dikkat çekilmiş.Yıldan yıla düşüş %54.48 olarak kayıtlara geçerken, ocak ayındaki gelirlere kıyasla da şubat ayında %35.16'lık düşüş söz konusu. Fonarena'nın belirttiğine göre bu, HTC için neredeyse son 11 yılın en kötü tablosu.

Şimdi merak edilen, HTC'nin bundan sonra nasıl bir performans sergileyeceği.

Firma, yakın bir zamanda sanal gerçeklik cihazı HTC Vive'ı ön siparişe sunmuş ve ilk etapta büyük bir ilgi görmüştü. Zaten HTC, akıllı telefonların önemli olduğunu, ama mobil deneyimi geliştirmek için sanal gerçeklik cihazlarının da çok önemli olduğunu ve firmanın odak noktasında yer aldığını bildirmişti.

Unutmadan, HTC, yakın bir zamanda yeni amiral gemisi modeli HTC 10'u da resmen tanıtacak. Bu modele dair son bilgiler ve görseller içinburaya bakabilirsiniz.


Kaynak: http://m.sabah.com.tr/teknoloji/2016/03/08/htcde-tarihi-dusus

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder