7 Mart 2016 Pazartesi

BİRİLERİ HALKIMIZI KEKLİYOR YADA DENEY YAPIYOR


Facebook'da ve çeşitli sosyal medya ağ ellerinde paylaşılan MİT Müsteşarlığı Sosyak Ağ Bildirgesi ibaresinin geçtiği bildiri yalandır.
Zaman zaman bu tür resmiyeti olmayan metinler ile halkımız kandırılıyor. 

Bu tür metinlerin çokça paylaşılması okur yazarlık seviyesi yükselen halkımızın aslında araştırma yeteneğinin çok düşük olduğunu da göstermesi bakımından yetkililerce bir deney sonucu gibi değerlendirilmeye alınması toplumumuz için yararlı olabilir.


Sosyal paylaşım siteleri hakkında yapılan resmiyeti olmayan bu bildirge bir yalandan ibarettir.


İşte o yalan bildirge:


“Tedbir Gereği: T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 16.02.2016 tarih ve 69471265-010-06/1955 sayılı Milli Güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları hakkındaki Genelge (2016/4) Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Ayrıca MİT Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi doğrultusunda Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.” 


Ercan Kandemir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder